Karta Rośliny

Papirus

Papirus

Cyperus esculentus L.

Rodzina Ciborowate

ZASTOSOWANE W PRODUKTACH KLORANE

Uprawiamy nasz papirus w Hiszpanii, zwracając szczególną uwagę na poszanowanie ekosystemu, w którym rośnie. Kontrolujemy jakość każdej zebranej rośliny skrupulatnie przestrzegając listy specyfikacji Phytofilière® KLORANE. Z drobno zmielonych bulw wyciskamy złocistożółty olej, z którego poprzez emulsyfikację otrzymujemy mleczko wchodzące w skład szamponu i produktów odżywczo-wygładzających z mleczka z papirusa KLORANE.

WŁAŚCIWOŚCI WYCIĄGU ROŚLINNEGO

Papirus - wieloletnia roślina zielna należąca do rodziny ciborowatych stosowana była do pielęgnacji włosów już w starożytnym Egipcie. Do uprawy wybraliśmy gatunek Cyperus esculentus L. ze względu na dużą zawartość fosfolipidów i kwasów tłuszczowych – naturalnych składników łodygi włosa.

KARTA BOTANICZNA

Cyperus esculentus L. to wieloletnia roślina zielna z gatunku papirusów. Charakteryzuje się ona trójstronną łodygą, której części podziemne tworzą żółte kłącza. Z końcówek kłączy wyrastają jadalne bulwy obfitujące w kwasy tłuszczowe, lipidy polarne, fosfor i potas. Podłużne, jasnozielone liście przypominają źdźbła trawy. Kwiaty w kolorze kremowym tworzą kłoski.

Z historycznego punktu widzenia Cyperus esculentus L. pochodzi z basenu Morza Śródziemnego i prawdopodobnie został przywieziony do Hiszpanii przez Arabów w IX wieku. Obecnie papirus rośnie głównie w północnej Afryce i południowej Hiszpanii.

Tradycyjne zastosowanie

Pierwsze wzmianki o zastosowaniu Cyperus esculentus L. odkryte zostały w tekście zapisanym na papirusie Ebersa (1551 p.n.e.). Ten dokument pochodzący z okresu starożytnego Egiptu stanowi najstarszy traktat naukowy. Znajduje się w nim opis środków leczniczych na bazie gotowanego lub surowego proszku z bulw papirusa. Bulwy, w połączeniu z kozłkiem lekarskim, pszenicą, tłuszczem i miodem, zalecane były w celu pobudzenia witalności włosów.

KLORANE Włosy

WYGŁADZANIE

Papirus

Nowatorska gama kosmetyków odżywiających i wygładzających na bazie mleczka z papirusa KLORANE proponuje jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie - wygładzanie poprzez pielęgnację stawiającą sobie trzy cele: ochronę, odbudowę włókna włosów i ich zdyscyplinowanie. Formuła na bazie mleczka z papirusa, bogata w kwasy tłuszczowe i lipidy, które naturalnie obecne są we włóknach włosa, przeznaczona jest do włosów suchych, niezdyscyplinowanych, sprawiających problem przy wygładzaniu. Poprzez swoje odżywcze i ochronne właściwości ułatwia ona wygładzanie, pozwala uporać się z niesforną objętością, chroni włosy przed niekorzystnym wpływem gorąca (suszarka, prostownica do włosów, lokówka) i kontroluje ich skręcanie się.

MOJE ULUBIONE

0  produkt(y)

PRZYGOTOWUJĘ MOJĄ WIZYTĘ W APTECE

Jeszcze nie wybrałaś/łeś produktu (produktów)