Karta Rośliny

Pokrzywa

Pokrzywa

Urtica dioica L.

Rodzina Pokrzywowate

ZASTOSOWANE W PRODUKTACH KLORANE

Pokrzywa stosowana jest w produktach do włosów KLORANE ze względu na właściwości regulujące wydzielanie sebum.

WŁAŚCIWOŚCI WYCIĄGU ROŚLINNEGO

Za pomocą roztworu wodno-alkoholowego otrzymuje się wyciąg z korzeni pokrzywy. Zawiera on związki policykliczne działające na enzym przyczyniający się do występowania łojotoku.

SUCHY SZAMPON NA BAZIE MLECZKA Z OWSA SUCHY SZAMPON NA BAZIE MLECZKA Z OWSA

KARTA BOTANICZNA

Pokrzywa to roślina azotolubna, która rozrasta się blisko domostw, w ruinach i rowach.

Łodygi i blaszki pokryte są cienkimi, parzącymi, jednokomórkowymi włoskami widocznymi gołym okiem. Kwiaty, na ogół jednopłciowe, rozmieszczone są w długich, rozgałęzionych kiściach wyrastających z pachwin liści. Części podziemne rośliny składają się z pnącego się pod ziemią pędu i żółtawych korzeni. Roślina jest płytko ukorzeniona w glebie.

Tradycyjne zastosowanie

Z biegiem lat przypisano pokrzywie liczne właściwości: pobudzające popęd płciowy, wykrztuśne, moczopędne, przeciwbiegunkowe, hemostatyczne, przeciwcukrzycowe, wywołujące menstruację, oczyszczające krew i wzmacniające. Działa ona równie skutecznie na skórę i jej dolegliwości, w szczególności w przypadku trądziku i egzemy. Korzeń pokrzywy stanowi świetny środek wzmacniający skórę głowy, zapobiegający wypadaniu włosów i powstawaniu łupieżu.

KLORANE Włosy

PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ

Pokrzywa

Szampon na bazie wyciągu z pokrzywy KLORANE.
Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Brakuje im lekkości? Musisz często myć włosy, by zapewnić im czystość i świeżość?
Dzięki Szamponowi na bazie wyciągu z pokrzywy KLORANE nadmierne wydzielanie sebum jest uregulowane, a włosy dłużej utrzymane w czystości. Policykliczne związki regulujące wydzielanie sebum, zawarte w wyciągu z pokrzywy, korygują pracę gruczołów łojowych skóry głowy.

MOJE ULUBIONE

0  produkt(y)

PRZYGOTOWUJĘ MOJĄ WIZYTĘ W APTECE

Jeszcze nie wybrałaś/łeś produktu (produktów)