Karta Rośliny

Piwonia chińska

Piwonia chińska

Paeonia lactiflora Pall.

Rodzina Piwoniowate

ZASTOSOWANE W PRODUKTACH KLORANE

Uprawiamy naszą piwonię chińską w prowincjach Shaanxi i Gansu, zwracając szczególną uwagę na poszanowanie otaczającego ją ekosystemu. Kontrolujemy jakość każdej zebranej rośliny skrupulatnie przestrzegając listy specyfikacji Phytofilière® KLORANE. Zbieramy korzenie rośliny ręcznie, a następnie obieramy je, wyparzamy wrzątkiem i suszymy na słońcu. Z korzeni otrzymujemy wyciąg z substancją czynną, której opatentowane przez nas właściwości kojące i łagodzące podrażnienia znalazły zastosowanie w szamponie na bazie wyciągu z piwonii KLORANE.

WŁAŚCIWOŚCI WYCIĄGU ROŚLINNEGO

Piwonia, roślina zielna pochodząca z Azji, należąca do rodziny piwoniowatych, stosowana jest tradycyjnie ze względu na właściwości łagodzące. Do uprawy wybraliśmy gatunek Paeonia lactiflora Pall. z racji dużej zawartości paeoniflorinu – molekuły o wykazanych naukowo właściwościach kojących, łagodzących podrażnienia i przeciwrodnikowych.

KARTA BOTANICZNA

Piwonie to piękne, dekoracyjne rośliny pochodzące z Dalekiego Wschodu, a w szczególności z Chin.

Piwonia chińska posiada proste, walcowate, jednolite korzenie. Łodygi osiągające od 60 do 80 cm są gładkie i rozgałęziające się. Szczytowe lub pachwinowe kwiaty występują pojedynczo, rzadziej w grupie od 2 do 3 sztuk. Kwiaty o szerokości od 7 do 10 cm są niezłożone i wydzielają przyjemny zapach.

Tradycyjne zastosowanie

Korzeń piwonii chińskiej stosowany był już od XI wieku ze względu na właściwości żółciopędne. Obecnie przepisuje się go w medycynie chińskiej w przypadku zastoju krwi i niektórych chorób ze stanami gorączkowymi. W dermatologii wykorzystuje się jego działanie przeciwzapalne. W kosmetyce formuły antyutleniające zawierające paeoniflorin znajdują zastosowanie w walce ze starzeniem się skóry.

KLORANE Włosy

PODRAŻNIONA SKÓRA GŁOWY

Piwonia chińska

Szampon na bazie wyciągu z piwonii KLORANE.
Skóra Twojej głowy jest podrażniona? Często Cię swędzi? Łagodzący Szampon na bazie wyciągu z piwonii KLORANE koi podrażnioną skórę głowy i łagodzi uczucie świądu. Laboratoria KLORANE wybrały wyciąg z piwonii ze względu na jej działanie przeciw podrażnieniom, kojące i zwalczające wolne rodniki.

MOJE ULUBIONE

0  produkt(y)

PRZYGOTOWUJĘ MOJĄ WIZYTĘ W APTECE

Jeszcze nie wybrałaś/łeś produktu (produktów)