Karta Rośliny

Magnolia

Magnolia

Magnolia grandiflora L.

Rodzina Magnoliowate

ZASTOSOWANE W PRODUKTACH KLORANE

Przemysł kosmetyczny wykorzystuje właściwości zapachowe kwiatów magnolii do produkcji perfum, kadzidełek i olejków eterycznych. Laboratoria KLORANE posunęły się krok dalej i dogłębnie przebadały magnolię. W rezultacie odkryły one zdolność do odbijania światła i właściwości ochronne wosku z magnolii. Wybraliśmy gatunek Magnolia grandiflora L., uprawiany w poszanowaniu otaczającego go ekosystemu w południowo-zachodniej Francji przez szkółkę drzewek w Engandou, naszego partnera skrupulatnie przestrzegającego listy specyfikacji Phytofilière® KLORANE.

Wyciąg uzyskiwany jest poprzez zanurzenie liści w rozpuszczalniku organicznym. Po solubilizacji wosku roztwór zostaje zebrany, a rozpuszczalnik odparowany. Otrzymany osad stanowi wosk w stanie surowym, który jest dokładnie filtrowany, a następnie stosowany w produktach do włosów z gamy na bazie wosku z magnolii KLORANE.

WŁAŚCIWOŚCI WYCIĄGU ROŚLINNEGO

Magnolia, majestatyczna roślina z rodziny magnoliowatych, wyróżnia się odpornością i niezwykłym połyskiem swoich liści. To niepowtarzalne nabłyszczenie uzyskane jest dzięki woskowi, który pokrywa naskórek i chroni w ten sposób przed czynnikami chorobotwórczymi, odwodnieniem i promieniowaniem UV. Wosk odbija światło, przez co liście cieszą się wyjątkowym połyskiem.

KARTA BOTANICZNA

Magnolia to duże, piękne drzewo o pokroju piramidowym, osiągające w środowisku naturalnym nawet do 30 m wysokości. Trwałe ulistnienie składa się z prostych, łykowatych liści w odwrotnie jajowatym lub eliptycznym kształcie z gładkimi brzegami blaszek. Warstwa wierzchnia przyciąga wzrok piękną, błyszczącą zielenią.Szczególną cechą magnolii jest późne kwitnienie – kwiaty pojawiają się po raz pierwszy na drzewach, które osiągnęły wiek 25 lat. Kwitnienie odbywa się we Francji od czerwca do października - w okresie tym drzewo pokryte jest pięknymi, wonnymi kwiatami.

Tradycyjne zastosowanie

W tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej kora gatunku Magnolia officinalis stosowana jest od wieków w licznych preparatach. Ceniona jest między innymi za zawartość substancji skutecznych w przypadku chorób nerwowych i zaburzeń jelitowych, jak również w przypadku kaszlu, astmy czy zapalenia zatok przynosowych. Pewne preparaty lecznicze zawierają również substancje otrzymane z pączków gatunku Magnolia salicifoli L. o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwuczuleniowych i wpływających na schorzenia nerwowo-mięśniowe.

KLORANE Włosy

POŁYSK

Magnolia

Podaruj swoim włosom intensywny połysk.
Główne kryterium piękna włosów, ich połysk, zależy od stanu zdrowia ich łodyg. Bez względu na rodzaj włosów każdy marzy o lśniącej, promieniejącej blaskiem fryzurze. Ale pod wpływem nieustannego, szkodliwego działania czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska), częstego szczotkowania i innych wpływów chemicznych włosy tracą swój naturalny połysk. Naskórek ulega zniszczeniu, łuski unoszą się i w rezultacie nie są w stanie idealnie odbijać światła.
W celu podkreślenia i zwiększenia połysku włosów, Laboratoria KLORANE skorzystały ze swojego doświadczenia roślinnego i naukowego i znalazły w naturze idealny środek nabłyszczający: liście magnolii.
Odkryj gamę pielęgnującą przynoszącą INTENSYWNY POŁYSK I OCHRONĘ NA BAZIE WOSKU Z MAGNOLII

MOJE ULUBIONE

0  produkt(y)

PRZYGOTOWUJĘ MOJĄ WIZYTĘ W APTECE

Jeszcze nie wybrałaś/łeś produktu (produktów)