Granat

Punica granatum L.

Rodzina Krwawnicowate

ZASTOSOWANE W PRODUKTACH KLORANE

Uprawiamy nasze granaty w Maroku, zwracając szczególną uwagę na poszanowanie otaczającego je ekosystemu. Kontrolujemy jakość każdego zebranego owocu skrupulatnie przestrzegając listy specyfikacji Phytofilière® KLORANE. Ze skórki uzyskujemy wyciąg, którego skuteczność wykazana została naukowo, a następnie opatentowana: wyciąg przedłuża nawet dwukrotnie utrzymanie efektu koloryzacji włosów. Wyciąg wchodzi w skład szamponu i odżywek utrwalających kolor na bazie wyciągu z granatu KLORANE.

WŁAŚCIWOŚCI WYCIĄGU ROŚLINNEGO

Granat stosowany jest od wieków przez marokańskie kobiety ze względu na właściwości farbiarskie. Uprawiamy wyjątkowy gatunek granatu, Punica granatum L., którego skóra obfituje w taninę utrwalającą kolor na keratynie i zapobiegającą blaknięciu. Dzięki wysokiej zawartości antyutleniających polifenoli przyczynia się ona również do ochrony połysku włosów.

KARTA BOTANICZNA

Pochodzący z Iranu granatowiec spotykany jest najczęściej w żywopłotach na obszarze śródziemnomorskim. Krzewina granatu osiąga od 2 do 5 m wysokości. Posiada poskręcany pień, z którego wyrastają nieregularne gałęzie. Kwiaty są purpurowe lub szkarłatne. Owoc to kulista, czerwonobrązowa jagoda wielkości pomarańczy z wysuszonym kielichem na wierzchołku.

Tradycyjne zastosowanie

Granatowiec, znany już od czasów antycznych, znalazł zastosowanie w Europie dopiero w ubiegłym wieku. Kora korzenia uznawana jest za silny środek przeciwczerwiowy. Owoc zwalcza gorączkę i problemy trawienne. Nasiona zawierają potas i witaminę C. Stosuje się je jako składnik lub przyprawa w kuchni tropikalnej.

W kosmetyce wykorzystuje się korę granatowca w olejkach do masażu.

KLORANE Włosy

BLASK KOLORU Ochrona koloru

Granat

Intensywna, nadająca blasku koloryzacja podkreśla piękno Twoich włosów, ich wyjątkowy charakter i świetlistość. Niestety, w trakcie powtarzających się zabiegów myjących pigmenty odczepiają się od keratyny łodyg włosów, a kolor włosów matowieje. W dodatku niekorzystne działanie substancji chemicznych na włosy w trakcie zabiegu koloryzacji nasila wrażliwość włosa. Stają się one suche i szorstkie w dotyku.
Aby ochronić, podkreślić intensywność koloru i dostarczyć włosom niezbędnych składników odżywczych, Laboratoria KLORANE wybrały substancję czynną o wyjątkowych właściwościach: wyciąg z granatu.

MOJE ULUBIONE

0  produkt(y)

PRZYGOTOWUJĘ MOJĄ WIZYTĘ W APTECE

Jeszcze nie wybrałaś/łeś produktu (produktów)