Karta Rośliny

Chinowiec

Chinowiec

Cinchona pubescens Vahl.

Rodzina Marzanowate

ZASTOSOWANE W PRODUKTACH KLORANE

Uprawiamy nasz chinowiec w Ekwadorze, zwracając szczególną uwagę na poszanowanie otaczającego go ekosystemu. Kontrolujemy jakość każdej zebranej rośliny skrupulatnie przestrzegając listy specyfikacji Phytofilière® KLORANE. Z zebranej ręcznie kory uzyskujemy wyciąg z substancją czynną, której właściwości pobudzające cebulki włosów zostały przez nas udowodnione i opatentowane. Wyciąg wchodzi w skład linii produktów przeciw wypadaniu włosów na bazie wyciągu z chinowca KLORANE.

WŁAŚCIWOŚCI WYCIĄGU ROŚLINNEGO

Chinowiec, drzewo pochodzące z Ameryki Południowej i należące do rodziny marzanowatych, stosowane jest tradycyjnie jako środek wzmacniający i ściągający. Wybraliśmy gatunek Cinchona pubescens Valh., ponieważ jego kora obfituje w chininę – molekułę o potężnych właściwościach wzmacniających, które zostały udowodnione naukowo.

KARTA BOTANICZNA

Chinowiec czerwony to drzewo osiągające od 15 do 20 m wysokości. Jego liście oraz ogonki liści wykazują pierzaste, często czerwonawe unerwienie. Regularne, białe lub różowe kwiaty mają korony z płatkami pokrytymi białymi włoskami. Tworzą one szczytowe wiechy.

Tradycyjne zastosowanie

Chinowiec czerwony stosowany był tradycyjnie przez Inków jako środek leczniczy w przypadku problemów trawiennych i infekcji. Część wykorzystywana do leczenia to wysuszona kora. Chinowiec, a przede wszystkim chinina, stanowił podstawowy środek leczniczy przeciw malarii. W małej dawce to gorzki środek wzmacniający i pobudzający trawienie. Do użytku zewnętrznego stosuje się go w przypadku świądu i łuszczenia się skóry głowy z łupieżem.

KLORANE Włosy

WYPADANIE WŁOSÓW Intensywna kuracja

Chinowiec

Aby skutecznie walczyć ze wszystkimi rodzajami wypadania włosów, Laboratoria KLORANE opracowały dwie specjalne formuły:
Kuracja wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów: z aktywnym kompleksem chinina-kofeina, zapewniająca kompleksowe rozwiązanie problemu okresowego wypadania włosów, spowodowanego np. stresem, zmęczeniem czy zmianami pór roku.
Quinafort Kuracja przeciw przewlekłemu wypadaniu włosów: na bazie wyciągu z pobudzającego do wzrostu i wzmacniającego chinowca oraz bogatej w aminokwasy siarkowe kleomy, hamuje przewlekłe wypadanie i wspiera wzrost zdrowych, mocnych włosów.

MOJE ULUBIONE

0  produkt(y)

PRZYGOTOWUJĘ MOJĄ WIZYTĘ W APTECE

Jeszcze nie wybrałaś/łeś produktu (produktów)