Karta Rośliny

Rumianek

Rumianek

Matricaria recutita L.

Rodzina Astrowate

ZASTOSOWANE W PRODUKTACH KLORANE

Uprawiamy nasz rumianek w śródziemnomorskim słońcu, zwracając szczególną uwagę na poszanowanie otaczającego go ekosystemu. Kontrolujemy jakość każdej zebranej rośliny skrupulatnie przestrzegając listy specyfikacji Phytofilière® KLORANE. Kwiaty zbierane są w okresie pełnego kwitnienia, a następnie suszone w sposób naturalny na słońcu. Z płatków otrzymujemy skoncentrowany wyciąg, który znajduje zastosowanie w szamponach i odżywkach rozjaśniających i rozświetlających na bazie rumianku KLORANE.

WŁAŚCIWOŚCI WYCIĄGU ROŚLINNEGO

Rumianek, roślina pochodząca z Europy, należąca do rodziny astrowatych, jest tradycyjnie stosowana w celu rozjaśnienia włosów. Wybraliśmy odmianę Matricaria recutita L. ze względu na wysoką zawartość apigeniny, roślinnego flawonoidu o naturalnym działaniu rozjaśniającym.

KARTA BOTANICZNA

Rumianek to duża, jednoroczna, bardzo aromatyczna roślina o gładkich, ciemnozielonych, dwukrotnie pierzastodzielnych liściach.

Koszyczki rumianku zawierają na jednym wypukłym i wewnątrz pustym dnie kwiatostanowym białe i podłużne oraz żółte i rurkowate kwiaty.

Roślina rozpowszechniona w północnej Afryce i na terenie całej Europy rozwija się najlepiej na glebach słono-sodowych.

Tradycyjne zastosowanie

Napar i proszek z koszyczków kwiatowych wykorzystywane są tradycyjnie jako środek pobudzający pracę układu pokarmowego i ułatwiający trawienie.

Rumianek stosowany jest w przypadku problemów żołądkowo-jelitowych i w celu pobudzenia apetytu. Znajduje on także zastosowanie w leczeniu dolegliwości dermatologicznych. W kosmetyce wchodzi on w skład szamponów i żeli chroniących przed słońcem.

KLORANE Włosy

BLASK KOLORU

Rumianek

BLASK KOLORU Rozświetlający i rozjaśniający

BLASK KOLORU Ochrona koloru

MOJE ULUBIONE

0  produkt(y)

PRZYGOTOWUJĘ MOJĄ WIZYTĘ W APTECE

Jeszcze nie wybrałaś/łeś produktu (produktów)