Instytut KLORANE

 

Fundacja Firmy, Instytut Klorane, pracuje nad ochroną i rewaloryzacją dziedzictwa świata roślin.

CHRONIĆ


Szczególnie wrażliwy na ochronę i zachowanie zagrożonych gatunków roślin, działa w ścisłej współpracy z Międzynarodową Unią Ochrony Przyrody (IUCN), Konserwatoriami botanicznymi i instytucjami naukowymi, aby chronić zagrożone gatunki na świecie:


  • Normania triphylla, z rodziny roślin psiankowatych z sukcesem wprowadzona ponownie na Maderze
  • Calendula maritima, z rodziny roślin astrowatych zagrożona roślina endemiczna z Sycylii, stanowi obiekt naszej szczególnej uwagi
  • Balanites aegyptiaca (Drzewo egipskie), z rodziny roślin paralistowatych nasadzana masowo w Senegalu w ramach ambitnego projektu Wielkiego Zielonego Muru przyczyniając się w ten sposób do trwałego rozwoju lokalnej ekonomii.

 

 

 

 

BADAĆ
KSZTAŁCIĆ


We współpracy z farmaceutami z laboratoriów farmaceutycznych, ogrodami i konserwatoriami botanicznymi oraz siecią botaników, Instytut Klorane pozwala dzieciom odkryć dziedzictwo świata roślin opierając się na kilku tematach: Rośliny, Bioróżnorodność i Trwały rozwój, Odżywianie, Mięsiste owoce, Las i drzewa iglaste, Grzyby.


Dla szerokiej publiczności przeznaczona jest kolekcja licznych ulotek. Instytut Klorane, wierny corocznym spotkaniom mykologów amatorów i profesjonalistów, uczestniczy również w szerzeniu wiedzy na temat grzybów za pomocą zabawy we współpracy z wydziałem farmacji i nauk oraz lokalnymi stowarzyszeniami mykologicznymi.


Wreszcie, współpraca ze Stowarzyszeniem Tela Botanica pozwala zaproponować szerokiej publiczności programy Naukowego Uczestnictwa (Obserwatorium Pór Roku, Dzicy z mojej ulicy), aby pomóc odkryć najbliższą naturę i ułatwić obywatelskie zaangażowanie się w jej ochronę.


 

Instytut Klorane za granicą

Instytut Klorane, przekonany o istotnej roli ochrony dziedzictwa królestwa roślin, angażuje się w dalekosiężne działania na całym świecie:

Portugalia z sukcesem wprowadziła ponownie na Maderze gatunek rośliny zagrożonej wyginięciem Normania triphylla, we współpracy z Ogrodem Botanicznym w Funchal i Narodowym Konserwatorium Botanicznym w Breście. Kontynuuje akcję „Jedno drzewo, jedno dziecko“ oraz zwiedzanie ogrodów botanicznych.

Włochy angażuje się w uwrażliwienie na problemy środowiska biorąc udział w projekcie VIVIDARIA. Od 2011 roku bierze udział w programie zachowania Calendula maritima Guss, rośliny endemicznej z Sycylii.

Grecja, w ramach kontynuacji animacji botanicznych, towarzyszy uczniom i farmaceutom z wydziału farmacji w Atenach, aby odkryć użyteczność dziedzictwa świata roślin poprzez warsztaty ekstrakcji roślinnej i produkcję mydła.

Hiszpania kontynuuje uwrażliwienie uczniów włączonych przez farmaceutów w działania związane z odkrywaniem zmysłów oraz fitochemii na łonie pięciu ogrodów botanicznych. W tym roku wydała pierwszy numer pisma „Regards Botaniques“ pod tytułem „Territorio botanico“.

Belgia, dzięki ulotce „Opowiedz mi o bioróżnorodności“ dostępnej w aptekach, w sposób zabawny i dydaktyczny uwrażliwia dzieci na ochronę gatunków roślin i zwierząt.

Turcja jest partnerem fundacji TEMA, która zajmuje się ochroną przestrzeni rolniczych, zalesienia i ochrony przed erozją, wspierając projekt nasadzania czarnych sosen, roślin endemicznych z regionu Izmiru.

Kanada od 2009 roku uczestniczy w ochronie zagrożonych gatunków roślin we współpracy z Dniem Ziemi i Instytutem Badań Biologii Roślin (IRBV) : Carex lupuliformis i Justicia americana.

Senegal gdzie ma miejsce część programu Wielki Zielony Mur.

MOJE ULUBIONE

0  produkt(y)

PRZYGOTOWUJĘ MOJĄ WIZYTĘ W APTECE

Jeszcze nie wybrałaś/łeś produktu (produktów)